Info

O NÁS

Kroužek „stavíme z LEGA“ funguje od září 2014 a ve školním roce 2014/15 ho navštěvovalo 11 kluků ve věku od 7 do 12 let. Kroužek byl plně obsazen. Nyní, v roce 2017/18, máme již tři posádky. Legos 1 (11 kluků), Legos 2 (15 kluků) a Legop 1 (12 kluků ) včetně asistenta Pavla.

K dispozici máme směs kostiček z mnoha Lego stavebnic:                                                                 Lego DUPLO, Lego CLASSIC, Lego CITY, Lego CHIMA, Lego CREATOR,Lego STARWARS, Lego BIONICLE, Lego PIRATES, Lego ARCHITECT, ….                                                                                           a také Lego TECHNIK včetně různých motorků, ovladačů, zdrojů, kabelů a čidel.                    Rovněž si hrajeme asi s osmi kompletními stavebnicemi s návody, se hrou Lego LUNAR, a také s robotem Minsdorms EV3, pro kterého si připravujeme vlastní programy.

Stavíme si každé pondělí od 16 hod ( nejmladší děti) a ve středu od 14 hod (mladší děti) a od 15 hod (starší děti). Na náš středeční kroužek navazuje od 16 hod kroužek mladých vynálezců, kde se též využívají stavebnice Lego. Tam se schází kluci v průměru o tři roky starší. Ti k nám občas zavítají a předvedou nám své výrobky a někdy nám i něco vysvětlí.                                                                  Samozřejmě si stavíme i doma a to buď z vlastních zdrojů nebo, pokročilí, ze zapůjčených kostiček (Lego TECHNIK a robot MINSDORMS EV3). Po týdnu výrobek předvedeme, zhodnotíme…. Zapůjčený set dostane další zájemce, který už prokázal konstruktérskou zdatnost a také spolehlivost a který předložil rozumný projekt. Taková štafeta.

Individuální fantazijní stavění je hlavní náplní, ale stavíme i ve skupinkách, nebo podle návodu. Také hrajeme vlastní hry, dle vlastních pravidel s našimi výrobky nebo využíváme Lego her i jiných her. Více o naší práci se dozvíte z deníků nebo nahlédnete do fotogalerie.

Středeční kroužky vede Martin Scholz a asistuje mu Pavel Havlíček, který vede pondělní kroužek a spravuje webové stránky. Více o nich naleznete v hlavní záložce „ O nás “.

Děkujeme touto cestou řadě dalších ochotných spolupracovníků, kteří příležitostně a nezištně vypomáhají.

DENÍKY
V denících se dozvíte, čím jsme se na kroužku zabývali, co kdo udělal, co plánujeme…
Poslední deníky jsou umístěny v záložce Aktuality – na hlavní liště.
Starší deníky jsou umístěny v záložce Deníky – na hlavní liště.
AKTUALITY
Viz společná záložka Aktuality – na hlavní liště.
VIDEA
Videa jsou umístěna ve společné záložce Fotogalerie – na hlavní liště.

O naší náplni a záměrech více napoví myšlenková mapa „náplň kroužku

M.S.